Alarm w garażu

Kradzieże są powszechnym zjawiskiem od zarania dziejów i dotyczą w szczególności cennych dóbr, wśród których należałoby wymienić samochody czy motocykle – czyli zawartość garażu. Warto jednak uświadomić sobie, że przez przestrzeń, o której mowa, w znacznej większości przypadków można dostać się do domu i wynieść to, co cenne, jednocześnie robiąc krzywdę domownikom.

Aby udaremnić wszelkie próby realizacji tak mrocznego scenariusza, warto zamontować alarm w garażu. W garażu może znajdować się system alarmowy taki, jak w pozostałych częściach domu.

Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszy się tzw. SSWiN, to jest System Sygnalizacji Włamania i Napadu, na który składa się cały zespół urządzeń, których zadaniem jest wykrywanie nie tylko obecności intruza, ale również wszelkich prób wejścia i to nie tylko przez drzwi, ale także przez okno.

SSWiN wykrywa również ruch w chronionym obszarze, a także próby uszkodzenia urządzeń należących do systemu alarmowego. W domowym systemie alarmowym może, a nawet powinno – ze względu na komfort użytkownika – funkcjonować kilka manipulatorów, pozwalających na uzbrajania i rozbrajanie alarmu.

Wyświetlacz obecny w urządzeniu informuje ponadto o wystąpieniu awarii lub o niedomkniętych drzwiach i oknach. Manipulator może znajdować się nie tylko przy drzwiach wejściowych, ale również w sypialni czy wreszcie w garażu – zapewnia do możliwość dość swobodnego i komfortowego obsługiwania systemu, a także pozwala cieszyć się większym poczuciem bezpieczeństwa.

kamery hikvision