Monitoring bezprzewodowy

bezprzewodowy monitoring

Współcześnie, dzięki wykorzystaniu Wi-Fi, kable stają się coraz mniej potrzebne, również jeśli chodzi o monitoring.

Obecnie nagrywanie okazuje się być wyjątkowo proste.

Wystarczy posiadać kamerę bezprzewodową, Wi-Fi i gniazdko, w którym płynie prąd.

Obraz z kamery może być zapisywany na serwerze, jednak najbardziej fascynująca zdaje się być możliwość obserwowania go w dowolnym miejscu na świecie – wystarczy mieć dostęp do Internetu i dysponować urządzeniem elektronicznym, jak komputer, tablet czy smartfon, by móc na bieżąco śledzić to, co dzieje się na przykład w domu oddalonym nawet o tysiące kilometrów.

Kamery funkcjonujące w ramach monitoringu bezprzewodowego mogą być wyposażone w czujniki ruchu – wystarczy, żeby ktokolwiek nieproszony wtargnął do naszego domu, by uruchomił się alarm.

Istnieją również inne, bardziej zaawansowane opcje – kiedy na przykład sąsiadka, którą o to poprosiliśmy, przyjdzie podlać kwiaty, zostaniemy o tym powiadomieni mailowo lub sms-owo.

Monitoring bezprzewodowy to wyjątkowo praktyczne rozwiązanie, dzięki zastosowaniu którego możemy cieszyć się spokojem, nawet gdy wyjeżdżamy na kilka dni i pozostawiamy nasz dobytek bez dozoru.

Tego rodzaju zabezpieczenie okazuje się być wyjątkowo dyskretne – potencjalny włamywacz może nawet go nie zauważyć.

Instalacja bezprzewodowego systemu monitorującego nie wymaga wiercenia niezliczonych dziur w ścianie i przeprowadzania kabli – montaż trwa zaledwie kilka minut, po upływie których możemy cieszyć się bezpieczeństwem.