Monitoring wizyjny w szkole

Szkoła to miejsce, w którym nasze dzieci spędzają wiele godzin w ciągu tygodnia. Nic więc dziwnego, że rodzice żądają wprowadzania tam rozwiązań, dzięki którym wzrasta bezpieczeństwo – do takich należy z pewnością montaż monitoringu wizyjnego.
Przeczytaj również: Bezpieczeństwo w przedszkolu
Monitoring wizyjny to inaczej system telewizji przemysłowej CCTV, który pozwala sprawować dozór nad tym, co dzieje się na przykład w budynku szkoły lub na terenach, które do niego przylegają. Jak to działa? Rejestrator zapisuje obraz z kamer na twardym dysku, dzięki czemu w dowolnej chwili możemy odtworzyć nagranie i na przykład ustalić przebieg jakiegoś wydarzenia albo zidentyfikować osobę nieuprawnioną, która dostała się na teren szkoły.
Jeśli w budynku przebywa stróż, dzięki monitoringowi wizyjnemu ma on szansę zareagować natychmiast, kiedy dzieje się coś, co nie powinno mieć miejsca. Zapisy z monitoringu wizyjnego można śledzić również przez Internet: za pośrednictwem komputera lub szeregu urządzeń mobilnych, jak choćby tablet, smartfon itd.
System telewizji przemysłowej CCTV składa się z kamer przemysłowych, które można montować – zależnie od potrzeb – wewnątrz, na zewnątrz, przewodowo, bezprzewodowo. Warto wybierać, choć nie jest to oczywiście wymóg, urządzenia wyjątkowo trwałe, które trudno „unieszkodliwić”, a więc odporne na ataki wandali.
Rejestratory cyfrowe odpowiedzialne są za nagrywanie tego, co „dostrzega” kamera. W skład systemu wchodzą ponadto obiektywy, monitor, a także pozostałe elementy, jak zasilacze, kable, obudowy, moduły czy sterowniki.
Kategorie artykułów
Polecane artykuły

Jakie efekty wizualne oferują różne rodzaje fajerwerków?
Fajerwerki odgrywają kluczową rolę w celebracjach, dodając wyjątkowego charakteru różnym wydarzeniom. Ich obecność wpływa na atmosferę, tworząc niezapomniane wspomnienia dla wszystkich uczestników. Warto zwrócić uwagę na różnorodność dostępnych efektów wizualnych, które można dostosować do specyfiki

Różnice między ręcznym a automatycznym konfekcjonowaniem – co wybrać?
Wybór między ręcznym a automatycznym konfekcjonowaniem w logistyce to kluczowa decyzja dla wielu firm. W niniejszym artykule omówimy podstawowe różnice między tymi dwiema metodami, zwracając uwagę na ich zalety i wady. Przedstawimy również czynniki, które mogą wpływać na wybór odpowiedniej metody w