Monitoring wizyjny w szkole

Szkoła to miejsce, w którym nasze dzieci spędzają wiele godzin w ciągu tygodnia. Nic więc dziwnego, że rodzice żądają wprowadzania tam rozwiązań, dzięki którym wzrasta bezpieczeństwo – do takich należy z pewnością montaż monitoringu wizyjnego.

Monitoring wizyjny to inaczej system telewizji przemysłowej CCTV, który pozwala sprawować dozór nad tym, co dzieje się na przykład w budynku szkoły lub na terenach, które do niego przylegają. Jak to działa? Rejestrator zapisuje obraz z kamer na twardym dysku, dzięki czemu w dowolnej chwili możemy odtworzyć nagranie i na przykład ustalić przebieg jakiegoś wydarzenia albo zidentyfikować osobę nieuprawnioną, która dostała się na teren szkoły.

Jeśli w budynku przebywa stróż, dzięki monitoringowi wizyjnemu ma on szansę zareagować natychmiast, kiedy dzieje się coś, co nie powinno mieć miejsca. Zapisy z monitoringu wizyjnego można śledzić również przez Internet: za pośrednictwem komputera lub szeregu urządzeń mobilnych, jak choćby tablet, smartfon itd.

System telewizji przemysłowej CCTV składa się z kamer przemysłowych, które można montować – zależnie od potrzeb – wewnątrz, na zewnątrz, przewodowo, bezprzewodowo. Warto wybierać, choć nie jest to oczywiście wymóg, urządzenia wyjątkowo trwałe, które trudno „unieszkodliwić”, a więc odporne na ataki wandali.

Rejestratory cyfrowe odpowiedzialne są za nagrywanie tego, co „dostrzega” kamera. W skład systemu wchodzą ponadto obiektywy, monitor, a także pozostałe elementy, jak zasilacze, kable, obudowy, moduły czy sterowniki.

monitoring wifi