Nowoczesne zabezpieczenie domu z alarmem

Czasy, w których domu i domowników strzegł pies, a o nadejściu intruza informował dzwonek zawieszony na sznurku i potrącany przez ową tajemniczą postać o haniebnych zamiarach, już dawno mamy za sobą. Współcześnie możemy spać spokojnie, ponieważ naszego bezpieczeństwa strzegą zaawansowane systemy alarmowe, reagujące na ruch, ciepło itd.

Co warto wiedzieć o nich oraz o innych zabezpieczeniach? Jeszcze nie tak dawno, wyjeżdżając na wakacje, prosiliśmy sąsiadów o to, by od czasu do czasu udali się do naszego domu i na przykład włączali światło, czyli „symulowali” naszą obecność. Dziś nie jest to konieczne – wystarczy zainwestować nieco gotówki w systemy domowej automatyki oraz inteligentnego oświetlania, by bez czyjejkolwiek interwencji włączyła się nie tylko lampka, ale również telewizor.

Bardzo często, dzwoniąc, złodzieje sprawdzają czy ktoś jest w domu. Całkiem sprytnym rozwiązaniem zdaje się być więc domofon z funkcją Skype.

Kiedy ktoś naciska guzik, aplikacja w telefonie, tablecie czy komputerze łączy się z urządzeniem, które pozostało wiele kilometrów dalej i sprawia, że złodziej nabiera przekonania o obecności któregoś z domowników. Form zabezpieczeń domu na wypadek pojawienia się nieproszonych gości istnieje współcześnie wiele – kamery i alarmy to absolutne podstawy.

Niestety, złodzieje starają się być na bieżąco z nowinkami technicznymi i trzeba przyznać, że wychodzi im to całkiem dobrze. Jednak z drugiej strony, wygląda na to, że producenci zabezpieczeń zawsze są o krok przed nimi, tworząc wciąż skuteczne „zapory” antywłamaniowe.