Zabezpieczenie majątku na czas wyjazdu

Opuszczanie domu, na przykład w trakcie urlopu, złodzieje traktują jako zaproszenie do kradzieży. Na chwilę przed wyjazdem rozpoczyna się regularna walka przypominająca wojnę podjazdową, w której właściciel domu się broni, a spragniony łupu złoczyńca atakuje, najpierw wnikliwie badając grunt.

Co zrobić, aby udaremnić jego zakusy? Warto z pewnością zatroszczyć się o odpowiednie zabezpieczenie, w szczególności domu. Duże znaczenie ma monitoring oraz system alarmowy, które zresztą nierzadko są ze sobą połączone.

Należy inwestować w nowoczesny sprzęt odporny na uszkodzenia oraz dodatkowo zabezpieczony na wypadek wystąpienia prób unieszkodliwienia. Jeśli wyjeżdżając, pozostawiamy samochód, zabezpieczmy również jego – nie ułatwiajmy złodziejowi zadania.

Jeśli możemy liczyć na pomoc sąsiadów, poprośmy o to, by przychodzili do naszego domu, włączali światło i rozmaite sprzęty elektroniczne, stwarzając tym samym „pozory życia”. Jeśli nie, nie jesteśmy na straconej pozycji, bowiem z pomocą przychodzi nam elektronika.

Zmyślne urządzenia mogą o określonych porach automatycznie włączać i wyłączać światło w pomieszczeniach oraz uruchamiać rozmaite sprzęty, jakie znajdują się w naszym domu. Współcześnie nowoczesne technologie pozwalają nam na solidne zabezpieczenie majątku wtedy, kiedy wyjeżdżamy i jesteśmy zmuszeni pozostawić go na jakiś czas bez dozoru.

Z pewnością warto korzystać z ich pomocy, jednak życzliwy sąsiad albo uczynna gosposia również są na wagę złota i czasami warto poprosić takie osoby o pomoc.